آکنه پشت یا جوش های پشت چیست ؟

 

آکنه پشت که Back Acne یا BACNE نیز نامیده می شود ، یک مشکل شایع پوستی است که در بسیاری از افراد در ناحیه پشت و شانه ها و یا کمر دیده می شود . پیش از این در مقالات دیگر نظیر جوش صورت و نیز درمان جوش صورت و نیز درمان جوش صورت ، باید ها و نباید ها به بررسی جوش ها پرداخته ایم و در این مقاله قصد داریم درمان جوش چشت را شرح دهیم .

 

درمان خانگی آکنه پشت یا جوش های پشت :

 

در موارد زیر می توانید خودتان به درمان آکنه در منزل بپردازید

  • آکنه خفیف باشد و تعداد اندکی جوش در پشتتان قابل مشاهده باشد .
  • آکنه اخیرا به وجود آمده باشد .
  • ترکیبی از جوش های سر سفید ، سر سیاه بر روی پشتتان ظاهر شده باشد و دردناک یا عفونی نشده باشد .

 

درمان آکنه پشت یا جوش های پشت

 

درمان های آکنه پشت یا جوش های پشت بدون نیاز به نسخه

1 - محلول های حاوی بنزوئیل پر اکساید :

می توانید باکتری های مولد آکنه را از بین ببرد ، بهتر است هر روز پوست موضع را با این محلول ها شست و شو دهید . اجازه دهید محلول های حاوی بنزوئیل پر اکساید بر روی پوستتان باقی بماند . این کار یک ویژگی مهم دارد و آن اینکه بهتر به پوستتان نفوذ می کند . پوست ناحیه پشت بسیار ضخیم تر از پوست ناحیه صورت است . ضد جوش میکرودرم از جمله محصولات حاوی بنزوئیل پراکساید می باشد .

 

2 - محصولات حاوی رتینول

همان طور که در مقاله رتینول ، ترتینوئین و رتینوئید ها توضیح دادیم ، رتینوئید ها مشتقات ویتامین A هستند . کرم درمان آکنه تری اکنیل اون ، سرم ضد جوش و آکنه ساسکین و سولوشن پاکسازی آکنه مورد از جمله محصولات حاوی رتینول می باشند . برای مشاهده محصولات حاوی رتینول یا رتینوئیدها در سایت داروخونه می توانید از محصولات درمانی پوست حاوی رتینول یا محصولات روزانه پوست حاوی رتینول بازدید نمایید .

 

مراقبت ویژه از پوست جوش دار

 

اگر انجام روش های بالا برای شما سخت بود می توانید به انجام روش های زیر اکتفا نمایید .

- پوشیدن باس های ورزشی نخی نازک

- شستن لباس های ورزشی پس از هر جلسه ورزشی

- شستن پوست موضع با شوینده های مناسب حاوی آلفا هیدروکسی اسید ها یا بتا هیدروکسی اسید ها نظیر ژل شوینده بدن ضد آکنه مورد ، شوینده و لایه بردار AHA/BHA دکتر مورد ، ژل کراکنیل دوکری ، ژل فوم پاک کننده لانژه ، شوینده پوست چرب کلاریفایینگ مورد ، شوینده پوست چرب تایم ریلیز آکنه کلینزر مورد ، اسکراب بدن فروتی پیل کامفورت زون و اسکراب لایه بردار با عصاره کرنبری پایو و یا ژل شوینده کلینانس اون استفاده نمایید .

- استفاده از اسکراب ها و سایر محصولات فوق به بهبود آکنه کمک می کنند ولی به خاطر داشته باشید استفاده بیش از اندازه از این محصولات ممکن است وضعیت پوستتان را بدتر نماید .

- از محصولات آرایشی و بهداشتی فاقد چربی یا Oil-Free استفاده نمایید .

- از استفاده از کوله پشتی و هر وسیله دیگری که به پشتتان فشار می آورد اجتناب نمایید .

- از ترکاندن جوش هایتان خودداری نمایید .

- از قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض آفتاب خود داری نمایید .

- لباس های زیر ، ملحفه و هر آنچه با پوست موضع در تماس است را طود به زود بشویید و عوض کنید .