ببینید   >  شامپو ضد شپش آنتی لایس هگور

 

شپش سر :

 

داشتن شپش سر به این معنی نیست که شما تمیز نیستید ! اغلب مردم زمانی به شپش سر مبتلا می شوند که سرشان تماس مستقیم با سر افراد مبتلا به شپش پیدا می کند . تماس مستقیم به شپش ها اجازه می دهد به سر فرد دیگر انتقال پیدا نماید و وی را نیز دچار شپش سر نماید . برای شپش ، اهمیتی ندارد که فرد یا میزبان جدید سر تمیز یا کثیفی داشته باشد . شپش ها به دنبال خون اند چون بدون خون قادر به ادامه حیات نیستند .

میلیون ها نفر در طول سال به شپش سر مبتلا می شوند . ابتلا به شپش سر به ویژه در مدارس بسیار شایع است . تنها در ایالات متحده آمریکا حدودا 6 تا 12 میلیون کودک ما بین سه تا 12 ساله در سال به شپش سر مبتلا می شوند .

شپش سر بیماری خاصی را انتقال نمی دهد اما ابتلا به شپش سر سبب خارش شدید سر می شود و اگر سر خود را زیاد بخارانید ضایعاتی را در آن ایجاد خواهید کرد . شدت خارش در این افراد به حدی است که گاها خواب شان نیز دچار اشکال شده و قادر به خوابیدن نخواهند بود .

در مقاله قبلی به بررسی شپش و درمان شپش پرداختیم و در این مقاله به درمان شپش سر به صورت کامل و ریشه کن کردن شپش سر به صورت کامل تر خواهیم پرداخت .

داروخونه - داروخانه اینترنتی و فروشگاه آنلاین

 

 

 

درمان شپش سر :

 

داروها و محصولات زیادی وجود دارند که می توانید خریداری کنید و در منزل به درمان شپش سر و رشک ها بپردازید . اغلب این محصولات نیازی به نسخه پزشک ندارند . در این جا ما به صورت مرحله به مرحله درمان شپش سر را برای شما توضیح خواهیم داد :

 

درمان شپش سر ، روز اول :

 

استفاده از شامپو ضد شپش معمولا اولین مرحله درمان شپش محسوب می شود  ، این شامپوها اغلب باید برای چند دقیقه بر روی سر بمانند و سپس آبکشی شوند . پس از خرید این شامپوها ، حتما دستورالعمل آن را بخوانید تا با استفاده از آن ها بهترین نتیجه را به دست آورید .

این شامپو ها را نباید همانند سایر شامپوها و زیر دوش استفاده نمایید ، بهتر است در هنگام استفاده ، بدنتان پوشیده باشد و تماسی با شامپو پیدا نکند ، زیرا این شامپو ممکن است سبب تحریک پوست شما گردد .

تنها از یک محصول استفاده کنید ولی آن محصول را درست استفاده نمایید . احتیاج به استفاده همزمان از چند شامپوی ضد شپش نیست !

تنها به میزان توصیه شده از شامپوی ضد شپش استفاده نمایید . استفاده بیشتر ممکن است آسیب رسان باشد .

از شانه ضدشپش حتما استفاده کنید . این شامپوها گاها همراه شامپو وجود دارند . به علت ریز بودن دندانه های این شامپو ، پس از شامپو کردن استفاده از شامپوی ضدشپش به پاکسازی موها از شپش و رشک کمک شایانی می نماید .

 

شپش سر ، درمان شپش ، شپش ،شپش سر چیست ،چگونه شپش سر را درمان کنیم ،چطوری شپش را درمان کنیم ، شپش چگونه درمان می شود ، درمان شپشک سر ، شپشک سر ،درمان رشک ،کشتن شپش های سر ، کشتن رشک سر،چگونه شپش سر را از بین ببریم ، درمان رشک سر، مالاتیون ، لیندان ، اشمپو ضد شپش ، شامپو درمان شپش ،شامپو لیندان ، شامپو مالاتیون ،برس ضدشپش ،شانه ضد شپش، بنزیل الکل ، محلول بنزیل الکل ،بهترین درمان شپش سر ، ،داروخونه ، داروخانه ، داروخانه اینترنتی ، داروخانه آنلاین ، dadrukhune، سایت داروخونه ، داروخونه دات کام

 

8 الی 12 ساعت بعد موهایتان را مجددا بررسی کنید . اگر شپش ها همچنان به مانند قبل از درمان فعال بودند احتمالا شامپو نتوانسته است موثر باشد . حتما با پزشک خود مجددا مشورت کنید . داروها و یا شامپوهای دیگر می تواند به شما کمک کند .

 

درمان شپش سر ، روز دوم :

 

اگر به نظرتان دارو جواب داده است 48 ساعت صبر کنید و سپس موهایتان را بشویید تا شامپو ضد شوره بتواند به درمان موهایتان بپردازد .

حداقل روزی یک الی دو بار موهایتان را با شانه یا همان برس ضد شپش شانه کنید . این کار را تا دو هفته ادامه دهید تا خیالتان از بابت دفع شپش ها راحت گردد .

 

درمان شپش سر ، 7 الی 9 روز بعد :

 

مجددا موهایتان را با شامپو ضد شپش بشویید ( برای بار دوم ) . شستشوی مجدد موها با شامپو ضدشپش برای دومین بار الزامی است تا درمان خود را نهایی کنید . بسته به نوع شامپو ممکن است زمان شامپوی مجدد تغییر کند و معمولا بر روی دستور العمل مصرف شامپو نوشته شده است و عموما 7 الی 9 روز پس از اولین استفاده از شامپو ضدشپش بهترین زمان ممکن برای مرحله دوم استفاده از شامپو ضد شپش است . در مرحله اول استفاده از شامپو ضد شپش معمولا تنها شپش های بالغ از بین می روند و رشک ها یا همان تخم شپش ها دست نخورده باقی می مانند . پس درمان مرحله دوم برای کشتن شپش هایی است که در مرحله اول رشک بوده و اکنون تبدیل به شپش شده اند . در حال حاضر هیچ درمانی برای از بین بردن رشک ها به صورت مستقیم در مرحله اول وجود ندارد .

پس از مرحله دوم شامپو کردن هم ، همچنان به شانه کردن با برس ضدشپش ادامه دهید و این کار را تا دو هفته ادامه دهید .

پس از شامپوکردن در مرحله دوم نیز 48 ساعت صبر کنید و سپس می توانید موهایتان را بشویید .

 

چگونه جواب بهتری از درمان شپش سر بگیرید ؟

 

1 - شانه ضد شپش سر :

شانه ضد شپش را حتما روزانه تا یک ماه پس از درمان اولیه استفاده نمایید . و اگر با این کار مشکل دارید ، موهایتان را از ته ماشین کنید !

نحوه شانه کردن :


موهای سر را به چند قسمت تقسیم نموده و هر قسمت را طبق روش زیر شانه نمایید .

ابتدا موی سر را با شانه معمولی شانه کنید تا موها صاف و گره مو باز شود. سپس نوک شانه دندانه ریز را به سمت خود گرفته و مقداری از مو را از کف سر به صورتی که شانه ابتدا چسبیده به کف سر باشد، به سمت انتهای مو شانه نمایید. بعد از هر بار شانه کردن با دستمال کاغذی، شپش ها را از شانه جدا کنید و دستمال کاغذی را در کیسه پلاستیکی بریزید. موهای شانه شده را با یک کلیپس از قسمت های شانه نشده جدا نموده و قسمت های دیگر مو را به همین ترتیب تا شانه شدن تمامی موها ادامه دهید. سپس کلیپس ها را جدا نموده و مجددا موها را با آب گرم شستشو دهید.

 

2 - درمان شپش سر سایر اعضای خانواده و دوستان :

اعضای نزدیک خانواده و دوستان نیز معمولا پس از شما به این بیماری مبتلا خواهند شد ، پس بهتر است همگی تحت نظر پزشک باشند و تا حداقل 15 روز پس از درمان قطعی شما این نظارت باید وجود داشته باشد .

 

3 - مالاتیون :

نام تجاری محصولی است که در درمان شپش در افراد بالاتر از 6 سال تایید شده است . این دارو سبب فلج شدن و ناتوان شدن شپش ها و رشک ها می شود . این محصول بسیار داروی خوبی است و بسیار قوی است و به هنگام درمان باید مراقبت زیادی به عمل آورید . مراقب باشید وارد چشم هایتان نشود . این دارو به شدت آتش گیر است و پس از استفاده از سیگار ، آتش و سایر مواد آتشزا دوری نمایید . بسیار اهمیت دارد که به هنگام استفاده در اطاق یا حمام هیچ گونه آتشی روشن نباشد . به هیچ وجه پس از استفاده از مالاتیون از سشوار ، اطو مو و .. استفاده نکنید ! مالاتیون زمانی که به درستی استفاده شود ایمن بوده و کارآیی بسیاری خواهد داشت .

 

4 - لوسیون بنزیل الکل :

این لوسیون برای درمان شپش سر در افراد 6 ماه به بالا تایید شده است . البته تنها شپش ها را می کشد و تاثیر بر روی رشک ها نمی گذارد . بنابر این درمان مجدد ( مرحله دوم ) الزامی است . شایع ترین عارضه جانبی ، تحریک پوست است .

 

5 - شامپو لیندان :

این دارو توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درما شپش سر تایید شده است . شامپو لیندان زمانی که سایر داروهای ضدشپش جواب نمی دهند نسخه می شود .

 

ببینید   >  شامپو ضد شپش آنتی لایس هگور

 

درمان شپش سر خانه !

 

این مرحله از درمان به معنای زدودن محیط زندگی از شپش است . برای جلوگیری از ابتلای مجدد ، حتما موارد زیر باید از شپش زدوده شود .

 

1 - شانه ها و برس فرد مبتلا به شپش سر :

شانه ها و برس هایی که فرد بیمار استفاده نموده است را حداقل 10 دقیقه در آب با دما حداقل 80 درجه قرار دهید .

 

2 - ملحفه ، بالش ها ، لباس ها ، پشتی ها و حولهای فرد مبتلا به شپش سر :

همه را در ماشین لباس شویی قرار دهید و با آب جوش بشویید . سپس در خشک کن قرار دهید و با بالاترین درجه ممکن حداقل 10 دقیقه خشک کنید .

 

3 - عروسک ها و بالش های غیر قابل شست وشو :

در یک خشک کن قرار دهید و به مدت 20 الی 30 دقیقه با بالاترین حرارت ممکن آن ها را خشک کنید .