بی بی کرم BB Cream ، معجزه ای در یک تیوب !

 

آیا شما هم در زمره کسانی هستید که ترجیح می دهید برای مراقبت از پوستتان از یک محصول پوستی استفاده کنید و آن محصول هم مرطوب کننده باشد هم حاوی ضد آفتاب و هم نیاز های دیگر پوستتان را رفع کند و در نتیجه هم در وقت و هم در هزینه خود صرفه جویی کنید ؟ در واقع این مشخصات همگی سبب شده اند که فرآورده هایی به نام بی بی کرم یا BB Cream ها تولید گردند و پاسخ گوی نیاز های مختلف پوستی باشند . بی بی کرم های معمولا خواص 5 - 6 محصول مختلف پوستی را یکجا در خود دارند : مرطوب کننده ، پایه آرایش ، ضد آفتاب ، درمان های پوست ، کانسیلر و کرم پودر .

در واقع ایده ساخت بی بی کرم ها تولید محصولی بوده است که شما پس از شست و شوی صورت تنها با استفاده از آن همه نیاز های پوستتان را رفع کنید . در واقع با استفاده از بی بی کرم مراحل پاکسازی و آرایش پوستتان از 7-8 مرحله به 2-3 مرحله کاهش می یابد . در آمریکا بی بی کرم ها از سال 2011 در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است .

 

 

بی بی کرم چیست ؟

آیا یک کرم می تواند معجزه کند ؟ شاید بتواند !

بسیاری از بی بی کرم ها محافظت از پوست شما را در برابر آفتاب تضمین می کنند ، این بی بی کرم ها معمولا SPF شان حدود 30 و یا بالاتر است که برای محافظت پوست در برابر آفتاب کفایت می کند . از طرف دیگر ، بی بی کرم ها معمولا حاوی زینک اکساید یا تیتانیوم دی اکساید هستند که خواص مقاوم بودن در برابر آب را به بی بی کرم ها اضافه می کنند . بی بی کرم ها را می توانید در دسته محصولات مرطوب کننده رنگی ( بی بی کرم ) مشاهده کنید . همچنین بی بی کرم ها می توانند حاوی محتویات درمانی گسترده ای به شرح زیر باشند :

 

محتویات درمانی بی بی کرم ها

 

-ترکیبات آنتی ایجینگ و ضد پیری نظیر پپتید ها و آنتی اکسیدان هایی نظیر ویتامین سی ، ویتامین A و ویتامین E

-ترکیبات مرطوب کننده ای نظیر هیالورونیک اسید و گلیسرین

-ترکیباتی نظیر آربوتین و لیکوریس که به یکنواخت شدن سطح پوست کمک می کنند

-ترکیبات منعکس کننده نور که به پوست خواص درخشان کننده ای می بخشد .

-ترکیبات بر پایه سیلیکون نظیر دایمتیکون ، که سطح پوست را صاف کرده و پایه مناسبی برای آرایش محسوب می گردد .

 

بی بی کرم

 

محدودیت های بی بی کرم ها

 

با توجه به همه این محتویات اگر شما به شکل یک معجزه در یک تیوب به بی بی کرم ها بنگرید بیراهه رفته اید و ممکن است پس از مصرف نا امید گردید . به عنوان مثال اگرچه بسیاری از بی بی کرم ها خواص مرطوب کنندگی عالی دارند با این حال در مقابل یک مرطوب کننده تخصصی ضعیف تر محسوب می شوند . یا اگرچه بسیاری از بی بی کرم ها خواص پوشانندگی خوبی دارند با این حال ضخامت آن ها از یک مرطوب کننده رنگی بیشتر خواهد شد . همچنین پیدا کردن یک بی بی کرم سازگار با رنگ پوست شما بسیار کار سخت تری خواهد بود . همچنین اگر چه ممکن است بی بی کرم ها حاوی ضد آفتاب باشند ولی معمولا بی بی کرم های مناسب درمان آکنه و جوش و سازگار با پوست چرب به ندرت دیده می شوند . معمولا سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه نمی دهد درمان های جوش و SPF در یک محصول همراه با هم قرار گیرند .

کاندیدای مناسب برای بی بی کرم ها معمولا افرادی اند که نیاز به مرطوب کننده های قوی و یا ترکیبات سنگین درمان جوش و آکنه نیازی ندارند .

در دنیای پر شتاب این روز ها علی رغم ضعف نسبی بی بی کرم ها نسبت به محصولات تخصصی تر ، برای بسیاری از افراد بی بی کرم ها نقش یک منجی را ایفا می کند و می تواند وقت را برایشان ذخیره نموده و با پاسخ گویی حداقل نیاز های پوستی زیبایی را به این افراد هدیه کند . نمونه بی بی کرم ها می توان به بی بی کرم 24 ساعته پایو ، بی بی کرم دکلره و بی بی کرم لانژه و ... اشاره نمود .

 

قدم بعدی چیست ؟

اما پس از بی بی کرم ها یا همان معجزه های در  تیوب قدم بعدی چه خواهد بود ؟ سی سی کرم ها یا در واقع Color Control ها که بافت ملایم تری دارند ، اثرات آبرسانی قوی تری دارند و پوشش بهتری دارند قدم بعدی خواهند بود که به سی سی کرم ها نیز خواهیم پرداخت

سی سی کرم یا CC Cream چیست ؟ تفاوت سی سی کرم با بی بی کرم چیست