سی سی کرم یا CC Cream چیست ؟

در چند سال اخیر و با تولید بی بی کرم ها و سی سی کرم های مختلف ، و راحتی و مزایای استفاده از این کرم ها ، میزان استفاده از آن ها در بین مردم رواج بسیاری یافته است . اما یکی از بیشترین سوالاتی که همواره پرسیده می شود در تفاوت بی بی کرم ها و سی سی کرم هاست و اینکه هر کدام از این دو نوع محصول مناسب چه مواردی است ؟ در مقاله قبل به بررسی بی بی کرم یا BB Cream ها پرداختیم و جزییات مختلف آن ها را بررسی نمودیم . حال در این مقاله قصد داریم با سی سی کرم ها بیشتر آشنا شویم . سی سی کرم ها یا CC کرم ها در واقع بسیار شبیه به بی بی کرم ها هستند ولی تفاوت های بسیاری نیز با بی بی کرم ها دارند که به آن ها خواهیم پرداخت . CC کرم ها مخفف Color correcting یا Color Control هستند به این معنی که سی سی کرم ها جهت رفع مشکلاتی نظیر قرمزی ، ناهمگونی پوست و رنگ پریدگی پوست طراحی شده اند حال آنکه بی بی کرم ها به صورت یک پایه آرایش با رنگ های روشن تر و کمی محتویات مفید می باشند .

 بی بی کرم چیست

تفاوت سی سی کرم یا CC Cream چیست ؟

 

  سی سی کرم ها نسبت به بی بی کرم ها ملایم تر بوده و بر خلاف ضخامت و سنگینی بی بی کرم ها ، سی سی کرم ها بافت بسیار سبک تری دارند . همچنین سی سی کرم ها می توانند سطح نا صاف پوست را صاف نموده و نمای بهتری به پوست ببخشند . تفاوت دیگر در نمایی است که به پوست می بخشند . سی سی کرم ها معمولا نمای مات تری به پوست می بخشند ولی BB کرم ها عموما نمای براق تر و حتی کمی چرب تر مخصوصا در تون های پوست تیره تر به پوست می دهند که البته بسته به محتویات آن ها ممکن است کمی متفاوت باشد . در صورتی که سی سی کرم ها بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که فرد نیاز به پوشاندن زیاد پوست خود نداشته باشد و در چنین مواردی بافت سبک سی سی کرم به فرد کمک می کند نمای ظاهری پوست خود را بهبود ببخشد . بی بی کرم ها بیشتر نقش های پیشگیری کننده در درمان دارند ولی سی سی کرم ها بیشتر نقش پوشاننده را بر عهده می گیرند . اگر چه این مرزبندی ها بسته به محتویات هر یک از این دو نوع محصول همه کاره یا All-In-One ممکن است متفاوت شود و حتی بالعکس گردد . برای دیدن انواع محتلف سی سی کرم ها می توانید از دسته محصولات سی سی کرم در سایت داروخونه بازدید کنید .

 

محتویات سی سی کرم

 

یک سی سی کرم ممکن است محتویات متفاوتی داشته باشد . بهتر است در بین سی سی کرم ها به دنبال محصولاتی باشید که حاوی نیاسینامید ، ویتامین های B و E باشد . نیاسینامید لایه بردار ملایمی بوده و به بهبود نمای چروک ها کمک می کند و ویتامین های B و E نیز به رطوب رسانی بیشتر کمک می کنند . یک سی سی کرم ایده آل تر می تواند دارای SPF 15 باشد تا در برابر آفتاب نیز از پوست شما محافظت کند . نمونه سی سی کرم حاوی SPF می توان به سی سی کرم ساسکین اشاره نمود که حاوی SPF 30 و هیالورونیک اسید و فاقد چربی می باشد و یا سی سی کرم دکلره که کمی چرب تر بوده و نیز حاوی SPF 30 است .

 

سی سی کرم مرطوب کننده ضد چروک رنگی ساسکینکرم مرطوب کننده SPF 30 CC دکلره