داروخونه،داروخانه اینترنتی

سایت خبری و فروشگاه اینترنتی محصولات پوست ، مو ، زیبایی و تناسب اندام

 

 بخوانید     >      درمان ریزش مو در زنان

 

ریزش مو :

 

در مقاله پیشین به درمان ریزش مو در زنان پرداختیم و در این مقاله به درمان ریزش مو در مردان خواهیم پرداخت . پیش از خواندن این مقاله توصیه می کنیم محصولات درمان ریزش مو را در سایت داروخونه ببینید تا کمی با این محصولات بیشتر آشنا گردید . همچنین در مقالات بعدی به ریزش موی سکه ای ، درمان ریزش موی سکه ای و جلوگیری از ریزش مو و نیز بهترین شامپو برای درمان ریزش مو و ضد ریزش مو خواهیم پرداخت . با داروخونه ، نخستین داروخانه اینترنتی همراه باشید

 

ریزش موی مردانه یا آندروژنیک :

 

آلوپسی ( طاسی ) آندروژنیک ، از دست دادن و ریزش زودهنگام موهای قسمت مرکزی سر است .

 

 ریزش موی مردانه یا آندروژنیک ، شرح حال:

 

- طاسی یکه واکنش فیزیولوژیک است که توسط آندروژن ها و در مردانی که دارای استعداد ژنتیکی هستند رخ می دهد .

- الگوی توارث این حالت احتمالا چند ژنی است .

- طاسی آندروژنیک می تواند در هر زمانی پس از بلوغ شروع شود و معمولا در سنین 40 الی 49 سالگی به طور کامل بارز شده است .

 

ریزش موی مردانه یا آندروژنیک ، یافته های پوستی :

 

- فولیکول موهای انتهایی ( ترمینال ) به فولیکول های شبه کرکی یا Vellus- Like تغییر شکل پیدا می کنند .

- موهای انتهایی ، جای خود را به موهای کرکی ظریف و باریکی می دهند که کوتاه تر هستند و قطر کمتری دارند .

- با گذشت زمان ، آتروفی بیشتری رخ می دهد و پوست سر صاف و براق می شود . فولیکول ها نیز ناپدید می شوند .

- این حال با کم پشت شدن موهای شقیقه ها شروع می شود و سپس به پسرفت موهای سر به شکل حرف M می انجامد  . سپس ریزش موها به شکل کانونی در ناحیه فرق سر رخ می دهد و بعدا به ریزش کل موهای قسمت مرکزی سر منتهی می شود .

- رشد موهای ثانویه جنسی افزایش پیدا می کند ( موهای سینه ، زیر بغل و ناحیه زهار و ریش )

 

 

ریزش موی آندروژنیک با الگوی مردانه،درمان ریزش موی آندروژنیک با الگوی مردانه،ریزش مو ، طاسی، آلوپسی،ریختن موها،کچلی، کچل شدن،رشد موها،ریزش موی مردانه،طاسی مردانه،کچلی مردانه ،درمان ریزش مو،درمان قطعی ریزش مو،بهترین درمان ریزش مو،درمان ریزش مو ارثی،درمان ریزش مو در مردان،راههای درمان ریزش مو،جلوگیری از ریزش مو،راههای جلوگیری از ریزش مو،راه های جلوگیری از ریزش مو،برای جلوگیری از ریزش مو،داروی ریزش مو،داروی ضد ریزش مو،شامپو ضد ریزش مو،شامپوی ضد ریزش مو،علت ریزش مو،علل ریزش مو،عوامل ریزش مو،دلایل ریزش مو،ریزش مو در زنان،،داروخونه ، داروخانه،داروخانه اینترنتی ، داروخانه آنلاین

 

 

ریزش موی مردانه یا آندروژنیک ، سیر و پیش آگهی :

 

- نحوه پیشرفت و الگوهای مختلف ریزش مو توسط همیلتون طبقه بندی شده است ، پسرفت مثلثی شکل موهای ناحیه پیشانی و شقیقه به طور طبیعی در اکثر مردان جوان (نوع I ) و زنان پس از بلوغ رخ می دهد .

اولین نشانه های طاسی شامل افزایش پس رفت در ناحیه پیشانی ، شقیقه ای همراه با پس رفت در ناحیه وسط پیشانی ( نوع II ) است . سپس ریزش مو در ناحیه ای مدور در فرق سر رخ می دهد ، و تراکم موها در فرق سر کاهش پیدا می کند ( انواع III و VII ) و گاهی این کاهش تراکم به سرعت رخ می دهد .

 

درمان ریزش موی مردانه یا آندروژنیک :

 

- ماینوکسیدیل ( Rogaine ) محلول موضعی 2 یا 5 درصد است و بدون نیاز به نسخه قابل تهیه است . این دارو را روزی دو بار روی پوست خشک سر استفاده می کنند . مناسب ترین افراد برای استفاده از این دارو ، مردان زیر 30 سال هستند . دقت نمایید که رشد مجدد موها ، در هنگام استفاده از مینوکسیدیل پس از 8 الی 12 ماه رخ می دهد . ماینوکسیدیل ممکن است به توقف ریزش موها کمک کند ولی باید آن را به طور مداوم و مستمر استفاده نمود تا رشد ایجاد شده حفظ شود .

فیناستراید ( Propecia یا پروپشیا و نیز Finpecia یا فینپشیا ) با دوز 1 میلی گرم ، داروی خوراکی است که به تجویز پزشک نیاز دارد و هر روز استفاده می گردد . این دارو از طریق مسدود کردن گیرنده های آنزیم 5 - آلفا ردوکتاز در پوست سر عمل می کند . این دارو را باید هر روز و به مدت طولانی استفاده کرد تا از ادامه طاسی جلوگیری کند یا آن را برطرف کند . کاهش میل جنسی یا لیبیدو و اختلال عملکرد نعوذ در کمتر از 2 درصد از مردانی که این دارو را استفاده می کنند رخ می دهد . ضمنا مصرف فینستراید دارو برای زنان ممنوع است .

- پیوند و کاشت مو  از سال ها پیش با موفقیت به کار رفته است و موها را به طور دائم باز می گرداند .

- استفاده از محصولات مو که می توانید آن ها را در صفحه محصولات درمان ریزش مو مشاهده نمایید .

- روش استفاده از موهای بافته شده بهبود یافته است ، در این روش از تار موی انسان روی لایه نازکی از نایلون استفاده می شود و سپس این رشته ها با استفاده از موهای بیمار به پوست سر متصل می شوند .

- علاوه بر درمان های فوق ، استفاده از شامپوهای ضد ریزش مو ، مکمل های خوراکی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مناسب و روی و سلنیوم می تواند به درمان ریزش مو و یا جلوگیری از ریزش مو کمک کند .

 

ریزش موی مردانه یا آندروژنیک ، نکات مهم :

 

- هر دو داروی مینوکسیدیل و فیناستراید برای آنکه اثرشان تداوم پیدا کند باید تا آخر عمر مصرف شوند .

- احتمال اثر بخشی هر دو داروی مینوکسیدیل و فیناستراید در صورتی بیشتر خواهد بود که مصرف آن ها با ظهور اولین نشانه های ریزش مو شروع شود .

- در حال حاضر درمان های دارویی موجود برای ریزش مو ، کارآیی محدودی دارند . با اینکه خطرات این درمان ها ناچیز است ، ولی هزینه مصرف مداوم آن ها ممکن است بر فوایدشان غلبه داشته باشد .

 

 بخوانید    >      جلوگیری از ریزش مو

 

 بخوانید    >     ریزش موی سکه ای

 

 بخوانید    >     درمان ریزش موی سکه ای

 

 بخوانید    >     بهترین شامپو برای درمان ریزش مو و ضد ریزش مو

 

 ..................................................................

 

این مقاله توسط تیم پزشکی هیات تحریریه داروخونه نگارش شده است ، هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مطلب توسط وبسایت ها ، مجلات و رسانه ها غیر قانونی بوده و مشمول پیگرد قانونی است . همچنین خوانندگان عزیز می توانند با نوشتن نظرات خود در قسمت نظرات پایین همین صفحه  ، ما را از تجربیات ، سوالات و دیدگاه های خود آگاه کنند .