داروخونه،داروخانه اینترنتی

سایت خبری و فروشگاه اینترنتی محصولات پوست ، مو ، زیبایی و تناسب اندام

 

بخوانید     >      درمان ریزش مو در مردان

 

ریزش مو در زنان یا ریزش مو با الگوی زنانه :

 

در مقاله پیشین به درمان ریزش مو در مردان پرداختیم و در این مقاله به درمان ریزش مو در زنان خواهیم پرداخت . پیش از خواندن این مقاله توصیه می کنیم محصولات درمان ریزش مو را در سایت داروخونه ببینید تا کمی با این محصولات بیشتر آشنا گردید . همچنین در مقالات بعدی به ریزش موی سکه ای ، درمان ریزش موی سکه ای و جلوگیری از ریزش مو و نیز بهترین شامپو برای درمان ریزش مو و ضد ریزش مو و نیز بهترین درمان ریزش مو در زنان خواهیم پرداخت . با داروخونه ، نخستین داروخانه اینترنتی همراه باشید .

 

- طاسی آندروژنیک در زنان ، نوعی ریزش موی شایع ارثی و منتشر در قسمت مرکزی سر است که در سنین نسبتا پایینی شروع می شود . این طاسی ، برخلاف ریزش موی پس از قاعدگی است که در سنین دهه های 50 ، 60 و یا 70 شروع می شود .

- در چرخه آناژن  موهای مبتلا کوتاه می شود و فولیکول این موها به طرز پیشرونده ای کوچک می شوند .

 

 

ریزش مو در زنان یا ریزش مو با الگوی زنانه ، شرح حال :

 

- نحوه توارث طاسی اندروژنیک چندان معلوم نیست ، ولی استعداد ژنتیکی ابتلا به الگوهای ریزش مو به وضوح وجود دارد .

- میزان شیوع واقعی این حالت معلوم نیست ولی احتمالا 6 الی 25 درصد زنان را در سنین قبل از قاعدگی مبتلا می کند .

- زنان به ندرت مثل مردان طاس می شوند .

- ریزش موی ارثی در زنان در سنین نوجوانی یا سال های دهه 20 تا 30 شروع می شود و معمولا تا سال های دهه 40 به طور کامل ایجاد شده است . این ریزش مو دارای دو اوج شروع ، یکی در دهه 20 و دیگری در دهه 40 است .

- ریزش مو تدریجی است و ناگهانی یا حجیم نیست .

- قاعدگی این زنان ، منظم و طبیعی است ، خونریزی شدید در قاعدگی سبب فقر آهن و افزایش ریزش مو می شود .حاملگی این زنان طبیعی است و هیچ گونه ناباروری وجود ندارد .

- بعضی از داروها سبب ریزش مو می شوند . پس از قطع مصرف این داروها ، رشد مجدد موها رخ می دهد .

 

 

ریزش مو در زنان یا ریزش مو با الگوی زنانه ،یافته های پوستی :

 

- اکثر زنان به ریزش موی تدریجی در قسمت مرکزی فرق سر دچار می شوند ، ولی خط طبیعی رویش موی سر آن ها حفظ می شود و پس رفت در ناحیه پیشانی ، گیجگاهی رخ نمی دهد و به این ترتیب پوست سر آن ها راحت تر دیده می شود .

- فاصله میان موها بیشتر می شود و اغلب ناحیه هایی به اندازه پاک کن مداد بوجود می آیند که موی قابل رویتی در آن ها دیده نمی شود .

- در قسمت مرکزی سر ، موهایی با قطرهای متفاوت دیده می شوند . بسیاری از موها ، حالت مینیاتوری پیدا کرده اند  ( نازک و کوتاه شده اند ) . موهایی که در امتداد خط رویش ناحیه پیشانی  قرار دارند طبیعی هستند .

- قطر موها با گذشت زمان کاهش پیدا می کند ، اگر موها به شکل دم اسبی جمع شوند بهتر می توان به این نکته پی برد .

 

 

ریزش موی آندروژنیک با الگوی زنانه،درمان ریزش موی آندروژنیک با الگوی زنانه،ریزش مو ، طاسی، آلوپسی،ریختن موها،کچلی، کچل شدن،رشد موها،ریزش موی زنانه،طاسی زنانه،کچلی زنانه ،درمان ریزش مو،درمان قطعی ریزش مو،بهترین درمان ریزش مو،درمان ریزش مو ارثی،درمان ریزش مو در زنان،راههای درمان ریزش مو،جلوگیری از ریزش مو،راههای جلوگیری از ریزش مو،راه های جلوگیری از ریزش مو،برای جلوگیری از ریزش مو،داروی ریزش مو،داروی ضد ریزش مو،شامپو ضد ریزش مو،شامپوی ضد ریزش مو،علت ریزش مو،علل ریزش مو،عوامل ریزش مو،دلایل ریزش مو،ریزش مو در زنان،داروخونه ، داروخانه،داروخانه اینترنتی ، داروخانه آنلاین

 

ریزش مو در زنان یا ریزش مو با الگوی زنانه ، یافته های آزمایشگاهی :

 

- گاهی اوقات برای رد احتمال شکل منتشر طاسی ناحیه ای یا تلوژن افلوویوم ، بیوپسی انجام می شود .

- اکثر بیماران به ارزیابی هورمونی احتیاج ندارند . اکثر زنان هیچ نشانه ای از هایپر اندروژنمی ندارند و سطح آندروژن ها در سرم آن ها طبیعی است .

- اندازه گیری دهیدرواپی آندروسترون سولفات ،مقدار تام یا آزاد تستوسترون سرم و سطح پرولاکتین ، در صورت وجود یک یا چند مورد از موارد زیر ، لازم است : قاعدگی های نامنظم،هیرسوتیسم،مردانه سازی (ویریلیزاسیون) ،آکنه کیستیک ،گالکتوره و ناباروری.گروهی از زنان ممکن است به بیماری پلی کیستیک تخمدان و مقاومت به انسولین دچار باشند .

- سطح هورمون محرک تیرویید را باید اندازه گیری نمود تا احتمال بیماری های قابل علاج تیرویید رد شود .

- بیمارانی که قاعدگی های شدید دارند باید آزمایش های زیر را انجام دهند : اندازه گیری آهن خون، ظرفیت تام اتصال به آهن ، و اندازه گیری سطح فریتین  . جایگزینی آهن در صورت کمبود آن می تواند مفید باشد

- بیوپسی پوست سر در بیماران مشکوک به طاسی اسکار دهنده انجام می شود .

 

درمان ریزش مو در زنان یا ریزش مو با الگوی زنانه :

 

ریزش مو با الگوی زنانه ، یک بیماری مزمن پیش رونده است و حتی اگر درمان شروع شود ، طول دوره درمان طولانی خواهد بود و بیمار همواره باید تحت نظر قرار داشته باشد و همه درمان ها برای موثر بودن باید مداوم باشند و قطع نگردند .

 

1 - درمان ریزش مو در زنان با ماینوکسیدیل ( روگین ، رژین )

 

محلول موضعی مینوکسیدیل 2 درصد یا Rogaine ممکن است برای برخی از زنان مناسب باشد، این دارو را باید دو بار در روز به مدت 6 ماه امتحان شود . اما به خاطر داشته باشید ، مینوکسیدیل یک درمان سریع نیست و برای این که اثر کند به زمان طولانی احتیاج دارد و حتی ممکن است در ابتدا ریزش را تشدید کند .اگر موثر باشد باید مداوم استفاده شود تا اثرش پایدار بماند .در صورت عدم پاسخ دهی می توان از محلول 5 درصد دو بار در روز استفاده کرد ( استفاده از محلول 5 درصد برای مردان مجاز شمرده شده است ) . نحوه استفاده از ماینوکسیدیل روزانه دو مرتبه در نواحی نازک شدن موهاست ، پیش از استفاده حتما موها خشک باشد و پس از استفاده ، به آرامی ماساژ دهید تا جذب ِ فولیکول های مو شود .

- بیمارانی که یافته های آزمایشگاهی غیر طبیعی دارند بهتر است توسط متخصص غدد یا زنان ویزیت شوند .

- هیچ محدودیتی در تناوب یا دفعات شستن ، شانه کردن ، رنگ کردن یا فر کردن موها وجود ندارد .

- با اینکه فیناسترایددر مردان مفید است ، ولی در مطالعه ای که به مدت یک سال بر روی 137 زن یائسه انجام شد ، مصرف این دارو به میزان 1 میلی گرم در روز مفید نبوده است .

- زنان مبتلا به ریزش موی اندروژنیک که مایل به مصرف داروهای خوراکی ضد بارداری هستند باید از یک داروی پروژستینی که فعالیت آندروژنی اندکی داشته باشد استفاده کنند ( نظیر نورژستیمات یا اتینودیول دی استات )

- مکمل های خوراکی شامل ویتامین ها و مواد معدنی نظیر روی و سلنیوم می توانند تا حدی کمک کننده به روند درمان باشند .

 

2 - درمان ریزش مو در زنان با مهار کننده های آندروژن ( آنتی اندروژن ها ) :

 

اسپیرنولاکتون ( آلداکتون ) و فیناستراید ( فینپشیا ، پروپشیا ) برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه تایید شده اند و برای درمان ریزش مو با الگوی زنانه تایید نشده اند . اگر چه شواهدی در دست است که خانم هایی که به مینوکسیدیل جواب نمی دهند ، جواب خوبی به اسپیرنولاکتون خواهند داد . اگرچه پزشک می تواند در شرایطی که احساس کند تولید اندروژن یک خانم بیش از حد است اقدام به تجویز این داروها همراه با قرص های ضدبارداری خوراکی نماید . زیرا خانم هایی که از این داروها استفاده می کنند ، نباید حامله شوند و چنانچه قصد حاملگی داشته باشند باید مصرف این داروها را فراموش کنند . خستگی ، کاهش وزن و کاهش لیبیدو یا میل جنسی از دیگر عوارض این داروهاست .

 

3 - درمان ریزش مو در زنان با مکمل های حاوی آهن :

 

در برخی از خانم ها ، فقر آهن نیز می تواند دلیل دیگری بر ریزش موها باشد  . پزشک می تواند اقدام به اخذ آزمایش خون و اندازه گیری سطح آهن شما بنماید و در صورت پایین بودن میزان آهن ، اقدام به تجویز مکمل آهن نماید .

 

 

درمان ریزش مو در زنان با پیوند مو

4 - درمان ریزش مو در زنان با پیوند مو یا کاشت مو :

 

 

پیوند مو ، روشی که از سال 1950 در حال انجام است به روش های مختلفی انجام می شود ، امروزه ، اغلب پزشکان از روش F.U.T یا Follicular Unit Transplantation استفاده می کنند . که در این روش ، پزشک یک باریکه مو از پشت سر شما جدا خواهد نمود و آن را به صد ها قسمت کوچک تقسیم خواهد نمود که هر کدام حاوی یک یا چند تار مو است و نمای طبیعی تری به موها خواهد بخشید . موهای جدید پس از دو الی سه ماه خواهد ریخت و سپس موهای جدیدی در خواهد آمد . در طی شش ماه الی یک سال حدود 60 درصد از این موهای جدید در خواهند آمد و نمای پرپشت تری به سر شما خواهند بخشید .

 

 

 

 


5 - درمان ریزش مو در زنان با تاباندن نور یا لیزر کم توان یا LLLT

 

لیزر های کم توان DH یا در واقع Low Level Light Therapy که به اختصار LLLT نامیده می شود اخیرا در درمان ریزش مو ، موفقیت هایی به همراه داشته است . اگر چه روش اثر و مکانیسم این روش همچنان نامشخص است . این روش ها شامل لیزر های کم توان یا Low Level Laser Therap ، درمان با نور قرمز یا Red Light Therapy ، لیزر سرد یا Cold Laser و لیزر سبک یا Soft Laser هستند عموما طول موج هایی بین 600 تا 1400 نانومتر دارند . این روش ها معمولا در کلینیک ها به صورت جلسه های 15 دقیقه ای و هر هفته دو الی سه جلسه و در مجموع حدود 12 الی 16 جلسه انجام می گردد .

 

 

6 - درمان ریزش مو در زنان با روش های آرایشی

 

این روش ها شامل پوشاندن قسمت ها ریخته شده موها با موهای مصنوعی ،اسپری های خاص ، حالت دادن های خاص به مو ها و یا استفاده از کلاه گیس است و فرد اقدام به استتار نواحی ریخته شده خواهد نمود .

 

 

7 - درمان ریزش مو در زنان با محصولات کمک درمانی :

 

برخی شامپو ها و لوسیون ها که ویژه کاهش دادن ریزش مو ها طراحی شده اند و برخی فرآورده های خوراکی که به صورت مکمل موجود هستند می توانند به روند درمان ریزش مو کمک کنند ، در لینک زیر می توانید با بسیاری از این محصولات آشنا شوید :

- استفاده از این محصولات مو که می توانید آن ها را در صفحه محصولات درمان ریزش مو مشاهده نمایید . همچنین در مقاله بهترین درمان ریزش مو در زنان به توضیح برخی از این محلول ها پرداخته ایم .

 

ریزش مو در زنان یا ریزش مو با الگوی زنانه ، نکات مهم :

 

- پهن شدن فرق موها غالبا اولین تغییری است که دیده می شود . ریزش مو در ناحیه پیشانی بیش از سایر نواحی مشهود است .

- هنگامی که ریزش مو در ناحیه پیشانی از ریزش مو ی پس سر بیشتر می شود  ، الگوی درخت کریسمس به وجود می آید .

 

 بخوانید    >      جلوگیری از ریزش مو

 

 بخوانید    >      ریزش موی سکه ای

 

 بخوانید    >      درمان ریزش موی سکه ای

 

 بخوانید    >     بهترین شامپو برای درمان ریزش مو و ضد ریزش مو

 

  ..................................................................

 

این مقاله توسط تیم پزشکی هیات تحریریه داروخونه نگارش شده است ، هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مطلب توسط وبسایت ها ، مجلات و رسانه ها غیر قانونی بوده و مشمول پیگرد قانونی است . همچنین خوانندگان عزیز می توانند با نوشتن نظرات خود در قسمت نظرات پایین همین صفحه  ، ما را از تجربیات ، سوالات و دیدگاه های خود آگاه کنند .